Фасад кухонних меблів — це її обличчя. Вони утворюють атмосферу всього приміщення. І справа не лише у колірних рішеннях. Якість, довговічність, практичність, естетичність меблів багато в чому залежатимуть від матеріалів, фурнітури, конструкції та інших характеристик фасадів. Все це важливо враховувати перед покупкою гарнітура. Розібратися із завданням, як правильно вибрати матеріал фасаду кухні, допоможуть фахівці нашого інтернет-магазину Leonmebel.

Основні критерії вибору фасадів кухонь

Сучасні виробники меблів пропонують великий асортимент кухонних фасадів. У процесі їх вибору потрібно брати до уваги безліч факторів.

Стиль

Меблі повинні відповідати стилю інтер'єру. Сьогодні дуже популярні кухні у скандинавському стилі, хай-тек, мінімалізм. Ніколи не виходить із моди класика. Для кожного із цих стилів характерні різні види кухонних фасадів.

Вибираємо найкращий матеріал для фасаду кухні

Ціна

Вартість кухні залежить від вибору матеріалу фасаду. Це потрібно враховувати, перш ніж замовити меблевий гарнітур. Але якщо кухонне приміщення відрізняється наявністю якихось агресивних факторів, то в такому випадку важливо виходити не з вартості матеріалів, а з їхньої надійності.

Властивості

Фасади меблів створюють настрій у приміщенні. Тому вони повинні відповідати смаковим перевагам власників будинку за кольором, формою та іншими зовнішніми параметрами. Також вони повинні бути максимально довговічними, стійкими до стирання, впливу підвищеної вологості, високих температур та інших агресивних факторів. Це забезпечить довговічність фасадів та простоту у догляді за ними.

Різновиди матеріалів кухонних фасадів

На меблевому ринку матеріали кухонних фасадів вибрати можна різних видів. Це можуть бути ламіновані, покриті плівкою, шпоном або фарбою ДСП або МДФ, також натуральне дерево. Всі вони мають свої переваги та недоліки. Найбільш популярними на сьогодні є фасади таких видів матеріалів:

Пластик

Це покриття поверх деревостружкових плит. Воно надзвичайно стійке до стирання, подряпин, ударів. Такий матеріал відмінно сусідить із плитою або духовкою. Він не розкладається під дією сонячного ультрафіолету та не втрачає яскравості свого забарвлення. Також пластик не відшаровується від основи та не деформується. У його структуру не проникає волога, тому він може стати найкращим рішенням для розміщення поряд з мийкою. Торці плит з даного матеріалу можуть бути в алюмінієвій або ПВХ окантовці. Такі фасади виходять простими у догляді, міцними та довговічними. Однак вони бувають лише рівними, оскільки фрезерування на даному матеріалі не передбачено.

Rehau

Це ламінат, нанесений поверх МДФ. Він може бути різної товщини. Виглядає таке покриття як фарбоване скло. Цей матеріал для кухонних фасадів можна вибрати для приміщень з підвищеною вологістю. Адже він витримує вплив найрізноманітніших агресивних факторів. Єдиною проблемою є те, що такі фасади бувають лише рівними, без фрезерування та радіусних конструкцій.

Фарбовані

Такі фасади являють собою плити МДФ, покриті спеціальними акриловими ґрунтовками, фарбами та лаками. Важливо, що вони є повністю безпечними для здоров'я людини та екологічно чистими. Дані матеріали для кухонних фасадів можна вибрати будь-яких відтінків. У порівнянні з попередніми варіантами перевагою фарбованих фасадів є можливість нанесення фрезерування та виконання радіусних моделей. Однак під час експлуатації слід остерігатися абразивних впливів на такий матеріал.

Матеріал для фасаду кухні

Плівка

Це ПВХ покриття, нанесені на ДСП або МДФ за допомогою клею та пресування. Плівка чудово поєднується з фрезеруванням фасадів. Такі покриття можуть бути глянсовими, матовими, перламутровими, а також з ефектом хамелеону. Що стосується колірних відтінків, то їхня кількість практично безмежна.

Плити ДСП

Дані матеріали є деревно-стружковою плитою, покритою спеціальною плівкою, яка є і захисним, і декоративним елементом. До переваг таких фасадів можна віднести широку палітру кольорів і доступну вартість. Однак у несприятливих умовах такий матеріал може легко зазнавати руйнування.

Якщо вам потрібно вибрати матеріал фасаду кухонних меблів, рекомендуємо ознайомитись з асортиментом нашого магазину. Розібратися з ним допоможуть наші консультанти.